خانه / بیماری ، درمان و پیشگیری / بیماری ام اس مبتلایان را زمینگیر نمی کند

بیماری ام اس مبتلایان را زمینگیر نمی کند

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: بیماری ام‌اس بر خلاف تصور بسیاری از افراد جامعه ، بیماری‌ نیست که باعث زمینگیر شدن و مانع فعالیت روزمره افراد مبتلا شود.

بیماری ام اس مبتلایان را زمينگير نمي كند

دنیای پزشکی - بیماری ام اس, بیماری ام اس چیست, بیماری ام اس و درمان آن, بیماری ام اس علائم, بیماری ام اس و ازدواج, بیماری ام اس و علائم آن, بیماری ام اس و بارداری, بیماری ام اس ویکی پدیابازارچه خیریه بیماران ام اس در روزهای پنجشنبه و جمعه با حضور دکتر علی اصغر پیوندی رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و رئیس نظام پزشکی تهران بزرگ برپا شد.

پيوندي در حاشيه بازديد از بازارچه خیریه ام‌اس گفت: متاسفانه در جامعه ما فرهنگ و شناخت صحیحی درباره این بیماری وجود ندارد.

وی افزود: مسلماً ایجاد چنین شناخت و نگرشی هم با فعالیتها و ارتباطات بین بخشی و فرابخشی و همچنین کار فرهنگی قابل انجام است تا بتوانیم بیماری ام‌اس را به شکل صحیح به جامعه معرفی کنیم.

رئیس نظام پزشکی تهران بزرگ ادامه داد: با اینکه این بیماری قابل درمان نیست، اما می‌توان شرایطی را فراهم کرد که بیماران سالهای سال زندگی عادی داشته و به فعالیت‌های اجتماعی خود مشغول باشند و این مستلزم همکاری و همراهی کارگزاران نظام سلامت است.

پیوندی با تقدیر از فعالیت انجمن ام‌اس، تاکید کرد: ما تشکلهای بسیار قوی از بیماران مختلف داریم که با انسجام، علاقه و قدرت زیادی کنار هم جمع شده‌اند و به فعالیت مشغول هستند. مسئولان حوزه سلامت نیز باید از توان این انجمنها و نیروهای فعال آنها حداکثر استفاده را ببرند. با ساماندهی و توجه لازم به این انجمنها می‌توان قدم موثری چه در حوزه فرهنگ و چه در حوزه سلامت برای آشنایی بیشتر مردم با بیماریهای مختلف برداشت.

مرجع تخصصی طب سنتی, گیاهان دارویی, حجامت, زالو درمانی

همچنین ببینید

تولید قرص ضدبارداری برای مردان

دانشمندان انگلیسی طی یک دستاورد بزرگ موفق به تولید قرص پیشگیری از بارداری برای مردان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *