خانه / بهداشت و سلامت / حقوق پرستاران افزایش می‌یابد

حقوق پرستاران افزایش می‌یابد

معاون پرستاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: با اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها حقوق پرستاران و نیروهای بالینی افزایش خواهد یافت.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مهریز، محمد میرزا بیگی در بازدید از بیمارستان حضرت فاطمه الزهرا سلام الله علیها مهریز از افزایش حقوق پرستاران و نیروهای بالینی خبر داد و اظهار کرد: آنچه که در بیمارستان‌های یزد و مهریز شاهد بودیم همدلی و کار کردن پزشکان و پرستاران بصورت تیمی بود که رضایت بیماران را به دنبال داشت.

معاون پرستاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در ارتباط با نظام پرداخت پرستاران گفت: با اجرای فازدوم هدفمندی یارانه‌ها بسته‌های هفت گانه‌ای به کشور ابلاغ شده، تغییراتی اتفاق می‌افتد.

وی افزود: همچنان که لود کاری پرستاران در بیمارستان‌ها افزایش می‌یابد، به دلیل کاهش هزینه‌های بهداشتی درمانی مردم، طبیعتا دریافتی و مسائل انگیزشی پرستاران و نیروهای بالینی افزایش می‌یابد و نظام پرداخت غیر گروه پزشکی متفاوت با الان می‌شود و رقمی است که مقداری قانع کننده باشد.

میرزا بیگی از حل مشکل کمبود نیروی پرستاری خبر داد و گفت: دو روش کوتاه مدت و بلند مدت پیش‌بینی شده که در کوتاه مدت با ارائه مجوز به دانشگاه‌های علوم پزشکی از توان دانشکده‌های پرستاری و سیستم‌های کمک پرستاری استفاده کنند و در قالب آئین نامه‌ای ابلاغ شده و می‌شود که قطعا در جبران کمبود نیرو کمک می‌کند.

معاون پرستاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تصریح کرد: تا پایان امسال از هدفگیری یک و نیم که حداقل در بیمارستان‌های سه ستاره است، باید به رقم ۱ و ۲۵ به ازای هر تخت برسیم که قطعا کمبود نیرو جبران می‌شود.

وی در رابطه با مرخصی زایمان خانم‌های پرستار و نیروهای زن بالینی و بازنشستگان و طرح‌ها گفت: در آخرین اجلاس روسای دانشگاه‌ها تاکید کردیم و وزیر بهداشت هم بر این امر اصرار دارند که معضل مرخصی زایمان خانم‌های پرستار و نیروهای زن بالینی برطرف شود.

میرزابیگی گفت: بخش‌نامه این موضوع در حال ارسال به تمامی دانشگاه‌هاست تا در قالب این بخش‌نامه با ازای این سه گروه نیرو بگیرند تا اگر کسی از خانم‌ها مرخصی زایمان برود بجای او نیروی موقت بگیرند و اگر کسی بازنشسته شود بجای او نیرو استفاده شود.

وی خاطر‌نشان کرد: امیدوارم از زمان اجرای بسته‌های هدفمندسازی یارانه‌ها اتفاقات خوش‌آیندی افتاده و انگیزه گروه‌های پرستاری و بالینی افزایش یابد.

مرجع تخصصی طب سنتی, گیاهان دارویی, حجامت, زالو درمانی

همچنین ببینید

درمان نفخ معده و روده و شکم با رعایت ۱۰ نکته

اگر به مصرف سبزی خوردن علاقه دارید و با خوردن تربچه یا حتی تره و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


error: 😉 ! کپی بر داری ممنوع است ! 😉