خانه / طب سنتی / خواص عجیب زنجبیل

خواص عجیب زنجبیل

تهیه چای بسیار ساده است اما آشنایی با اصول آن مهم است. چرا که برخی افراد بدون آگاهی از چگونگی تهیه آن پودرش را در چای آماده می‌ریزند و به دلیل اینکه ذرات آن غیرقابل حل در آب است نه تنها ظاهر بدی به نوشیدنی می‌دهد بلکه طعم آنرا نیز نامطبوع می‌کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی دانا به نقل از باشگاه خبرنگاران، دکتر فریده عطار عضو هیأت علمی دانشگاه گیاه شناسی دانشگاه تهران گفت: زنجبیل در بدن گرما تولید می‌کند و مواد سمی و زائد بدن را به صورت عرق از بدن خارج می‌کند.

وی در ادامه گفت: استفاده از چای زنجبیل هضم غذا را آسان می‌کند و اثرات سودمندی در رفع تهوع دارد همچنین به عنوان درمانی سنتی برای سرماخوردگی و گلودرد و آنفولانزا به کار می‌رود. از دیگر خواص آن می‌توان به بهبود گرفتگی‌ها و دردهای عضلانی، جوان کننده پوست، رفع ماشین گرفتگی و از پوست در برابر سرمای زمستان محافظت می‌کند.
وی در پایان افزود: چربی‌های ضروری موجود در این ماده غذایی باعث می‌شود جریان خون در بدن افزایش یابد و این به بهبود دردهای عضلانی و رفع خستگی عضلانی که از آن کار کشیده‌اید، می‌شود.
برای تهیه چای زنجبیل آب را جوش بیاورید. ورقه زنجبیل را به آن اضافه کنید و ۱۵ الی ۲۰ دقیقه بگذارید تا بمانند بعد از صافی رد کنید.

همچنین ببینید

درمان کامل و قطعی سنگ کلیه

درمان کامل و قطعی سنگ کلیه و خرد کننده سنگ کلیه خربزه معمولی را همراه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


error: 😉 ! کپی بر داری ممنوع است ! 😉