خانه / بیماری ، درمان و پیشگیری / سنگ کلیه و تغذیه, غذا‌هایی که در بدن تولید سنگ کلیه میکند

سنگ کلیه و تغذیه, غذا‌هایی که در بدن تولید سنگ کلیه میکند

یکسری از غذا‌ها در سنگ سازی مؤثر هستند که مصرف آن‌ها باید محدود شود و مهم‌ترین آن‌ها شامل گوشت قرمز، غذاهای شور، سوسیس و کالباس، کله پاچه، ‌چای و قهوه پررنگ و داغ و کاکائو است.

حسین بیک محمد لو جراح و متخصص کلیه در خصوص اقدامات لازم برای جلوگیری از ابتلا به سنگ کلیه گفت: یکی از مهم‌ترین اقدامات برای جلوگیری از سنگ کلیه مصرف زیاد آب است و باید روزانه تقریباً در هر ساعت یک تا دو لیوان آب بخوریم حتی اگر تشنه نباشیم ضمن اینکه در فصل گرما مصرف آب باید بیشتر شود.

وی اظهار داشت: یکسری از غذا‌ها در سنگ سازی موثر هستند که مصرف آن‌ها باید محدود شود که مهم‌ترین این غذا‌ها شامل گوشت قرمز، غذا‌های شور، سوسیس و کالباس، ‌کله پاچه، چای و قهوه پررنگ و کاکائو است.

وی در ادامه گفت: برای جلوگیری از سنگ کلیه بهتر است که وزنمان را کم کنیم، مصرف سیگار را قطع کنیم، روزانه نیم ساعت یا یک روز در میان یک ساعت ورزش منظم هوازی داشته باشیم و مصرف میوه و سبزیجات زیاد شود.

این متخصص کلیه گفت: کسانی که سابقه فامیلی سنگ کلیه دارند حتی اگر هیچ دردی نداشته باشند برای پیشگیری باید به پزشک مراجعه کنند.

وی در پایان در خصوص علائم ایجاد سنگ کلیه گفت: سنگ کلیه معمولاً با درد ناگهانی، شدید و فشارندۀ پهلو‌ها همراه با تهوع، استفراغ و مشکلات گوارشی همراه است.

مرجع تخصصی طب سنتی, گیاهان دارویی, حجامت, زالو درمانی

همچنین ببینید

درمان کامل و قطعی سنگ کلیه

درمان کامل و قطعی سنگ کلیه و خرد کننده سنگ کلیه خربزه معمولی را همراه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


error: 😉 ! کپی بر داری ممنوع است ! 😉