خانه / بهداشت و سلامت / پیشگیری از فشار خون,دیابت و چاقی

پیشگیری از فشار خون,دیابت و چاقی

نتیجه یک مطالعه نشان می دهد که استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی برای تردد های شهری ازجمله عزیمت به محل کار علاوه بر کاهش خطرابتلا به فشارخون و دیابت، سبب پایین آمدن ۴۴ درصدی احتمال ابتلا به اضافه وزن می شود.

محققان ژاپنی در مطالعه ای، افرادی را که برای ترددهای شهری از اتوبوس، دوچرخه و خودروی شخصی استفاده می کردند یا پیاده می‌رفتند با در نظر گرفتن عواملی مانند سن، جنس و استعمال سیگار با هم مقایسه کردند.
نتیجه این مطالعه نشان داد که احتمال ابتلا به اضافه وزن درافرادی که برای ترددهای شهری از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده می کنند در مقایسه با افرادی که از خودروی شخصی استفاده می کنند، ۴۴ درصد کمتر است؛ همچنین احتمال ابتلا به فشار خون بالا در این افراد ۲۷ درصد و احتمال ابتلا به دیابت ۳۴ درصد کمتر است.
موضوع جالب توجه این است که نرخ ابتلا به دیابت، فشار خون بالا و اضافه وزن در مسافران اتوبوس و قطار کمتر از افرادی است که پیاده یا سوار دوچرخه بودند.
محققان احتمال می دهند که یک دلیل این موضوع می تواند این باشد که مسافران اتوبوس یا قطار نسبت به افراد پیاده یا آنهایی که از دوچرخه استفاده می کنند، مسافت بیشتری را برای رسیدن به ایستگاه یا پیاده شدن از آنها و رفتن به سرکار طی می کنند.
هیساکو تسوجی پزشک عمومی و مدیر مرکز معاینه پزشکی شهر موریگوچی ژاپن گفت:مردم باید استفاده از وسایل حمل نقل عمومی را به عنوان بخشی از یک برنامه ورزشی منظم و روزانه مد نظر قرار دهند. همچنین ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی نیز باید از بیماران خود در مورد نحوه رفت و آمد آنها سوال کنند.
افراد شرکت کننده در این مطالعه شامل پنج هزار و ۹۰۸ بزرگسال بود که در سال ۲۰۱۲ توسط مرکز معاینه پزشکی شهر موریگوچی تحت معاینه سالانه قرار گرفته بودند.
متوسط سنی افراد شرکت کننده در این مطالعه بین ۴۹ تا ۵۴ سال بود و آنها به سوال هایی درباره فعالیت فیزیکی در محل کار و نحوه عزیمت به محل کار خود پاسخ دادند.در این مطالعه بیشتر رانندگان مرد بودند و زنان نسبت به مردان بیشتر با استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی، پیاده و یا با دوچرخه به محل کار خود می رفتند.

همچنین ببینید

شکستگی دنده_آسم

با روغن زرده ی تخم مرغ.روغن مومیایی.روغن دارچین، محل شکستگی را روغن مالی کنید. رفع …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


error: 😉 ! کپی بر داری ممنوع است ! 😉