قالب وردپرس افزونه وردپرس
خانه / خانواده / کاهش شیب تولد و ازدواج در کشور / ثبت ۹۰۰ هزار ازدواج در سال

کاهش شیب تولد و ازدواج در کشور / ثبت ۹۰۰ هزار ازدواج در سال

رئيس سازمان ثبت احوال كشور گفت: متاسفانه شيب كاهش در تولد و ازدواج را در كشور شاهد هستيم و در ۳۰ سال آينده تولد و فوت برابر خواهد شد و افزايش جمعيتی نخواهيم داشت.

کاهش شیب تولد و ازدواج در كشور

به گزارش  خبرنگار مهر، محمد ناظمي اردكاني در جمع مسئولان شهرستان چناران گفت: سازمان ثبت احوال در سال يك ميليون و ۴۰۰ هزار تولد و ۴۰۰ هزار فوتي ثبت مي كند و حدود  ۹۰۰هزار ازدواج و ۱۵۰ هزار طلاق در سال در ثبت احوال ثبت مي شود.

وي افزود: متاسفانه شيب كاهش در تولد و ازدواج را در كشور شاهد هستيم و در ۳۰ سال آينده تولد و فوت برابر خواهد شد که باید با تدابیر ویژه این امور را مدیریت کرد.

وي ادامه داد: به ازاي هر تولد ۱۰۰ دختر ۱۰۵ تولد پسر در كشور داريم.

ناظمي با اشاره به اینکه طبق قانون ثبت احوال سن قانوني براي دختران و پسران ۱۵ سال است بيان داشت: جمعيت كشور در دوره جواني است كه زمان طلایی ورود به كارهاي اقتصادي است.

معاون وزير كشور گفت: شناسنامه ها در سن ۱۵ سالگي عكسدار مي شوند و كارت ملي نيز در زمان عكس دار شدن شناسنامه صادر مي شود.

ناظمي افزود: افرادي كه  مادر ايراني و پدرشان خارجي است و پدرش فوت يا به هر طريقي نيست، بعد از ۱۸ سال مي توانند درخواست تغيير تابعيت بدهند و شناسنامه ايراني بگيرند.

در ادامه مدير كل ثبت احوال خراسان رضوي گفت: افرادي كه سنشان سي سال تمام است به خاطر اينكه چهره اشان و عكس شان تغيير كرده ملزم به تعويض شناسنامه خود هستند .

حسين نيري افزود: در كشور دو نوع شناسنامه صادر مي شود، جلد سبز رنگ مربوط به شناسنامه افرادي است كه سنشان كمتر از ۱۵ سال مي باشد و افراد بالاي ۱۵ سال شناسنامه جلد قهوه اي دريافت مي كنند.

در ادامه حجت الاسلام مظفر تاجي امام جمعه چناران گفت: با توجه به ايجاد و وجود يك شهر جديد به نام گلبهار در حوزه شهرستان چناران و جمعيت رو به افزايش اين شهر در آينده نزديك تقاضاي استقرار اداره يا نمايندگي اداره ثبت احوال در اين شهر ضرورت  دارد.

وي افزود: جا دارد توسط ثبت احوال از شبكه اعلام در روستاها كه متشكل از دهياران، خانه هاي بهداشت و شوراهاي اسلامي روستاها  كه وظيفه اطلاع رساني در مورد وفايات و تولدها دارند تقدير شوند.

در ادامه رئيس سازمان ثبت احوال كشور از اداره ثبت احوال چناران بازديد كرد

مرجع تخصصی طب سنتی و گیاهان دارویی

مطلب پیشنهادی

روابط دختر و پسر و سه باور غلط و خطرناک

یکی از بزرگ ترین و خطرناک ترین باورهای زنان جامعه امروز این است که مرد …

2 دیدگاه

  1. والا مردای با حیا هنوز ازدواج می کنن.مردای بی حیا دنبال هرزگی ان……بعضی دخترای احمق و یا بعضا هرزه هم به اینا پا می دن.

  2. پسرا زیاد شدن؟یعنی بدبختا بی زن می مونن؟از بس پسرا دنبال دوست دختر رفتن که حالا این بلاها سرشون اومد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!