قالب وردپرس افزونه وردپرس
خانه / بهداشت و سلامت / بیماری های خودایمنی مانند روماتیسم رو به افزایش است

بیماری های خودایمنی مانند روماتیسم رو به افزایش است

دبیر علمی هفتمین کنگره بین‌المللی خدمات آزمایشگاهی با اشاره به بیماری‌های خود‌ایمنی گفت: این بیماری‌ها در دنیای صنعتی امروز رو به افزایش است و به دلیل صنعتی شدن جوامع شیوع بالایی پیدا کرده است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس، محمد‌رضا بختیاری امروز در نشستی که به مناسبت برگزاری هفتمین کنگره بین‌المللی و دوازدهمین کنگره کشوری ارتقاء کیفیت خدمات آزمایشگاهی برگزار شد گفت: امروزه در ارائه خدمات بهداشتی و پزشکی آزمایشگاهی و تشخیص طبی در جایگاه مهمی هستیم و کمتر پزشکی امروزه بدون بهره‌گیری از خدمات آزمایشگاهی به تصمیم‌گیری مبادرت می‌کند.

دبیر علمی هفتمین کنگره بین‌المللی خدمات آزمایشگاهی گفت: در کنگره بین‌المللی و کشوری ارتقاء کیفیت خدمات آزمایشگاهی تشخیصی نحوه تشخیص اولیه بیماری‌ ایدز، خود‌ایمنی و دیابت بررسی می‌شود.

وی ادامه داد: آزمایشگاه‌ها در چند سال اخیر از نظر کیفیت سیر مثبتی را طی کرده‌اند و برگزاری چنین کنگره‌ای نقش مهمی را در مسیر ارتقاء کیفیت سیستم بهداشت و درمان ایفا می‌کنند.

بختیاری با اشاره به برگزاری کنگره آزمایشگاهی گفت: ۵۳۸ مقاله به این کنگره ارسال شد که برخی را به دلیل محدودیت‌های موجود و اولویت‌بندی مورد پذیرش قرار دادیم به طوری که ۱۴۸ مقاله به صورت سخنرانی و ۲۷۸ مقاله به صورت پوستر ارائه می‌شود.

وی به محورهای دوازدهمین کنگره کشوری ارتقاء کیفیت خدمات آزمایشگاهی اشاره کرد و گفت: یکی از محورهای این کنگره بحث آزمایشگاه و عفونت ایدز است چرا که تشخیص اولیه این بیماری فقط از طریق آزمایشگاه میسر است و متخصصان باید نسبت به این علم آشنایی بیشتری داشته باشند.

دبیر علمی هفتمین کنگره بین‌المللی خدمات آزمایشگاهی با اشاره به بیماری‌های خود‌ایمنی گفت: این بیماری‌ها در دنیای صنعتی امروز رو به افزایش است و به دلیل صنعتی شدن جوامع شیوع بالایی پیدا کرده است.

وی ادامه داد: بیماری‌هایی مانند روماتیسم از نمونه این بیماری‌هاست که عروق بدن را درگیر می‌کند و تشخیص اولیه و پایش و درمان با استفاده از روش‌های آزمایشگاهی میسر است.

بختیاری همچنین بررسی وضعیت دیابت و آزمایشگاه را محور دیگر این کنگره عنوان کرد و گفت: این بیماری در کشور شیوع بیشتری دارد و به دلیل عوارضی که برجای می‌گذارد و هزینه‌های قابل توجهی که دارد موضوع یکی از محورها قرار گرفته است.

وی به برگزاری ۱۸ کارگاه همزمان با این نشست‌ها اشاره کرد و گفت: ۲۲ نفر از متخصصان خارجی نیز از کشورهایی مانند فرانسه، آلمان، ایتالیا، هلند و غیره به این کنگره دعوت شده‌اند.

بختیاری همچنین از برگزاری جشنواره حکیم جرجانی برای شناسایی و تشویق افراد صاحبنظر در این عرصه خبر داد.

در این نشست همچنین علی صادقی‌تبار دبیر اجرایی کنگره نیز گفت: پیش‌بینی می‌شود که در این کنگره ۳ هزار و ۵۰۰ نفر ثبت‌نام کنند. این کنگره با امتیاز بازآموزی ۱۶٫۵ به مدت ۴ روز طی روزهای بیست و هشتم تا سی و یکم فروردین ماه در سالن همایش‌های رازی برگزار می‌شود.

مرجع تخصصی طب سنتی, گیاهان دارویی, حجامت, زالو درمانی

مطلب پیشنهادی

پودر بیسموت گیاهی برای دفع انگل مقوی معده

ترکیبات پودر بیسموت عبارت است از: پودر شیرین‌بیان ۶۰ گرم،نعناع، زیره، انیسون شیرین و رازیانه …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!