قالب وردپرس افزونه وردپرس
خانه / بیماری ، درمان و پیشگیری / نابینایی درمان می‌شود, احیای دید با شبکیه مصنوعی چشم

نابینایی درمان می‌شود, احیای دید با شبکیه مصنوعی چشم

پزشکان آمریکایی یک شکبیه مصنوعی را با موفقیت به چشم ۲ بیمار در آستانه نابینایی ایمپلنت کرده و به آنها امکان دادند اشیا، نور و مردم اطراف خود را ببینند.

 به گزارش خبرگزاری مهر، پژوهشگران مرکز چشم دانشگاه میشیگان این جراحی را برای بیماران مبتلا به رتینیت پگمنتوزا (RP)انجام دادند که در مرحله نهایی بیماری قرار داشتند. (RP)بیماری چشمی تحلیل رونده، نابینا کننده و مهمترین علت شب کوری است.

این پژوهشگران با ابزار خرسندی از پیشرفت صورت گرفته در بهبود دید این بیماران ابراز امیدواری کردند این شبکیه مصنوعی به بیماران کمک کند اشیا نور و مردم اطرافشان را ببیند.

آنها بر این باورند که این ابزار به این بیماران کمک می کند اندکی بهتر در منزل حرکت کنند، مستقل تر شوند و از دیدن چیزهایی که برای بقیه ما عادی است لذت ببرند.

این ابزار که Argus II Retinal Prosthesis System نام دارد توسط اداره نظارت بر غذا و داروی آمریکا به تایید رسیده است. این پروتز شبکیه تا زمانی که بیمار کاملا از جراحی بهبود نیابد، فعال نمی شود.

پس از جراحی بیمار تحت آموزش قرار می گیرد تا با این دید جدید، سازگار شوند ؛ فرایندی که یک تا سه ماه طول می کشد.

پیش از نیز یک گروه از محققان انگلیسی با استفاده از ژن درمانی موفق به احیای دید ۶ بیمار شدند. اﯾﻦ ﺟﺮاﺣﯽ ﺷﺎﻣﻞ وارد ﮐﺮدن ﯾﮏ ژن ﺑﻪ ﺳﻠﻮل ھﺎی ﭼﺸﻤﯽ ﻣﯽ ﺷﺪ ﮐﻪ ﻣﯽ ﺗﻮاﻧﺴﺖ ﺳﻠﻮل ھﺎی ﺗﺸﺨﯿﺺ دھﻨﺪه ﻧﻮر را اﺣﯿﺎ ﮐﻨﺪ.

ﭘﺰﺷﮑﺎن ﻣﻌﺘﻘﺪﻧﺪ اﯾﻦ درﻣﺎن ﻣﯽ ﺗﻮاﻧﺪ ﺑﺮای درﻣﺎن اﺷﮑﺎل راﯾﺞ ﻧﺎﺑﯿﻨﺎﯾﯽ ﻣﻮرد اﺳﺘﻔﺎده ﻗﺮار ﮔﯿﺮد.

مطلب پیشنهادی

پودر بیسموت گیاهی برای دفع انگل مقوی معده

ترکیبات پودر بیسموت عبارت است از: پودر شیرین‌بیان ۶۰ گرم،نعناع، زیره، انیسون شیرین و رازیانه …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!